Možnosti okolia

Areál termálneho kúpaliska je vzdialený len 300 m od brehu Dunaja a necelých 800 m od Virtského jazera a rieky Žitava. Na rybolov a splav riek sú tu vynikajúce podmienky.

V rámci termálneho kúpaliska poskytujú širokú škálu aktívneho oddychu bazény (športový, rekreačný a bazén pre deti) s termálnou vodou 28°C, tobogany, volejbalové ihriská, tenisový kurt, minigolfové ihrisko, pieskoviská či požičovňa bicyklov. Len 150 m vzdialený Wellnes hotel poskytuje rôzne relaxačné služby ako je fitnes centrum, sauna, masáže so zľavou pre našich klientov. K dispozícii je aj jazero s možnosťou vypožičiavania člnov a vodných bicyklov.

V okolí je množstvo nenáročných cyklistických trás.

Lákavá je aj vyhliadková plavba po Dunaji priamo z prístavu Marína v Patinciach.

Možnosti aktívneho oddychu

V okruhu do 200 metrov od našich apartmánov majú hostia nasledovné možnosti aktívneho oddychu: tenis, stolný tenis, minigolf, golf, beach volejbal, vodné bicykle, petanque, rybolov, cykloturistika, bowling a biliard, aqua aerobic, nordic walking...

Vyhliadkové plavby po Dunaji, ktoré organizuje Wellness hotel.

Zobraziť viac

Letné termálne kúpalisko a celoročne využívaný wellness

V rámci areálu majú návštevníci k dispozícii letné termálne kúpalisko a celoročne bazénový a saunový svet v Hoteli Wellness v Patinciach.

Minerálna voda priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo a jeho choroby. Využívanie termálnych prameňov v Patinciach má dávnu tradíciu. Už dokumenty z 13. storočia píšu o teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias.

Zobraziť viac

Bazilika v Ostrihome

Najznámejšou pamiatkou neďalekého Ostrihomu je svetoznáma bazilika. Katedrála Panny Márie a svätého Adalberta, alebo Ostrihomská bazilika, je klasicistický kostol v Ostrihome. Je sídelnou katedrálou maďarského prímasa a Ostrihomsko-budapeštianskej arcidiecézy. Je najväčším kostol Maďarska a patrí medzi najväčšie kostoly Európy, v celosvetovom rozsahu je na 18. mieste.

Zobraziť viac

Vhodné do vašej kuchyne, ako aj suvenír z dovolenky

Len tri kilometre od našich apartmánov v malej obci ležiacej na brehu Dunaja, v Radvani nad Dunajom nájdete firmu, ktorej hlavnou činnosťou je pestovanie a spracovanie koreninovej papriky. Vo firemnej predajni si môžete vybrať zo širokého sortimentu rôzne upravenej mletej papriky, cesnaku, cibule a vynikajúcich koreninových a zeleninových zmesí.

Koreninovú papriku pestovali v tejto oblasti už koncom rokov 1800. V areáli dnešnej prevádzky už v roku 1930 fungovala drevená 3 poschodová sušička papriky, ktorú v roku 1942 úplne zničila veterná smršť, preto v roku 1944 bola opäť postavená zo železobetónu. Táto stavba si hrdo chráni tradície, do dnešného dňa sa hlási k minulosti. Avšak technológia sušenia sa vo veľkej miere zmenila, modernizovala. Od privatizácie v roku 1992 do dnešného dňa sa činnosť sušičky zmenila na úspešné rodinné podnikanie. V uplynulých rokoch postupne vyvíjali technológiu sušenia a mletia, a taktiež rozšírili strojový park. Momentálne sa sústreďujú hlavne na výrobu a predaj papriky jedinečnej kvality.

Zobraziť viac

Pozvánka na pohár dobrého vína

Keď vás osud zavedie do Patiniec bolo by hriechom nechutnať produkciu miestnych vinárov. V ponuke je viacero tradičných vinných pivníc so širokým sortimentom bielych, ružových a červených vín zo slnečných viníc Podunajska.

Ochutnávku vín vám na požiadanie sprostredkujeme buď priamo u nás, alebo v tradičných vinných pivniciach priamo u vinárov, aj s občerstvením a dopravou.

Zobraziť viac

Nádvorie Európy

Dnešné Komárno má okrem pevnosti aj Nádvorie Európy, vybudované na prahu 3. tisícročia. Na tomto jedinečnom námestí s rozlohu dvoch tretín hektára sú stavby v štylizovanej forme a prezentujú historickú architektúru, charakteristickú pre jednotlivé oblasti Európy. Aj keď je námestie v historickom centre mesta, neinformovanému návštevníkovi chvíľu potrvá, kým ho nájde. Spojením historického jadra mesta Komárno s Nádvorím Európy sú nenápadné historické vstupné brány: Brána sv. Štefana, Brána Bélu IV. a Brána Márie Terézie. V strede námestia sa nachádza funkčná kópia pôvodnej studne, ktorá stála do roku 1878 na Hlavnom námestí, pred komárňanskou radnicou.

Zobraziť viac

Prehliadka komárňanskej pevnosti

Komplex stavieb bývalej pevnosti Komárno sa nachádza priamo v meste Komárno - na kraji mesta pri sútoku Dunaja a Váhu. Dostaneme sa k nej po Hradnej ulici. Pred pevnosťou sa nachádza aj veľké parkovisko. Návštevy pevnosti je potrebné ohlásiť v budove blízko pevnosti, kde si môžete zakúpiť vstupenky. Vstup je len so sprievodcom.
Na opačnej strane Dunaja na maďarskej strane oproti našej pevnosti vidieť hviezdicovú pevnosť, ktorá bola v minulosti úzko spätá s druhou pevnosťou. Taktiež sa v maďarskom Komárome nachádza tzv. Igmándska pevnosť a tiež aj pevnosť Monostor.

Zobraziť viac

Vodný mlyn v Kolárove

Vodný mlyn v Kolárove je zrekonštruovaný plávajúci mlyn, ktorý kotví na brehu mŕtveho ramena Malého Dunaja. Priamo v mlyne bolo zriadené Múzeum vodného mlynárstva. Lodný mlyn je zaradený i medzi národné kultúrne pamiatky Slovenska. Kolárovský mlyn dnes predstavuje najmä fotogenickú, technickú pamiatku zasadenú do veľmi pekného prostredia riečneho ramena Malého Dunaja v kraji lužných lesov južného Slovenka.

Zobraziť viac

Múzeum bábik v Búči

Jedinečná výstava krojovaných bábik v obci Búč neďaleko Komárna. Tieto exponáty sú vystavené v Dome bábik a majú oblečené originály zmenšených typických slovenských krojov. Nachádzajú sa tu exempláre "bábikových rodín" z viac ako 50 obcí na Slovensku. Okrem týchto bábik v tradičnom oblečení tu možno nájsť i rôzne typy drevených hračiek, skladačiek od majstrov rezbárov. Vhodné aj pre malé deti.

Zobraziť viac

Tropicarium Ocenarium Budapešť

V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice na svete, aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod. Mimoriadnou atrakciou je prales v ktorom zažijete skutočnú tropickú klímu.

Zobraziť viac

Hvezdáreň Hurbanovo

V historickom parku v centre Hurbanova sa nachádza najstaršia a najznámejšia historická slovenská hvezdáreň. Hvezdáreň je prístupná verejnosti, a to nielen cez deň, ale aj večer s atraktívnym pozorovaním nočnej oblohy.

Zobraziť viac

Ľahká turistika v okolí Dobogóko

Dobogóko je hlavným východiskovým bodom na mnohé vychádzky a túry po Pilíšskych vrchoch. Doporučujeme výlet na jeden deň, nachádza sa tu niekoľko okružných trás s náučnými chodníkmi.

Zobraziť viac

Rybolov

Držitelia celoslovenských rybárskych lístkov môžu rybárčiť na Dunaji, Váhu, Žitave a neďalekom Virtskom jazere. Záujemci o rybolov, ktorí nevlastnia rybársky lístok si môžu kúpiť povolenku na lov v Wellness Hoteli Patince. V jazere hotela sa nachádzajú majestátne 12 a viac kilogramové kapre, amury, tolstolobiky a šťuky.

Zobraziť viac

Jazda na koni

Jazda na koni je pre niektorých jedinečným zážitkom, atrakciou ale aj koníčkom, ktorému venujú celý svoj život. Ponuka je prispôsobená pre všetkých. Pre tých čo sa chcú len povoziť, naučiť sa jazdiť, starať sa o kone, objednať si celé stádo pre svoje podujatie, výlety  po okolí.

Zobraziť viac

Pre milovníkov cyklistiky

Dunajská cyklistická cesta je svojou náročnosťou vyhovujúca pre deti a starších ľudí, vhodná na cyklistickú túru, kolieskové korčule, beh alebo nordic walking.

Zobraziť viac

Túry v prírode na štvorkolkách

V obci Patince, vzdialenej len 13 km od Komárna, si môžete prenajať štvorkolky, na ktorých je možné navštíviť celé Podunajsko. Zažijete vášeň z adrenalínu kombinovanú s krásami prírody tohoto regiónu. Do pozornosti dávame len pre držiteľov vodičského preukazu.

Zobraziť viac

Príjemná ZOO Gyor

Táto ZOO Vás neprekvapí extra veľkými priestormi ale je prijemne rozložená na fajn prechádzku pomedzi zvieratá. Niektoré zvieratá sú v klietkach, niektoré voľne, ktoré je možné kŕmiť, prípadne pohladkať - žirafy, ťavy, lemury, lamy, somáre, zebry a rôzne menšie opičky. V "ponuke" sú ale aj väčšie zvery - tiger, panter, jaguár, medveď. Kľudnou chôdzou nám trvala prechádzka asi 2,5 hodiny. Ponúkali možnosť odfotiť sa a kúpiť si vytlačenú foto, každú na poníkovi. Samozrejmosťou bolo veľké detské ihrisko.  Odporúčame pre rodiny s deťmi.

 

Zobraziť viac